انواع مدل مانتو حریر

معرفی جنس مانتو حریر

حریر یکی از پر طرفدارترین پارچه ها جهت دوخت مانتو و انواع لباس است. دلیل محبوبیت بالای آن بافت خاص پارچه از نظر خنک بودن، سبکی و لطافت و دوام فراوان است. لباسهایی که از حریر تهیه می شوند همواره استفاده تجملاتی و خاص دارند. پیراهن های مراسم عروسی و نامزدی، انواع شومیز ها و مانتو حریر و … همگی به ظاهر شخص حالت اشرافی می دهند. ولی به راستی دلیل این همه خصوصیت مثبت چیست؟ مدوپارس modopars.ir بورس مدل مانتو جدید

حریر در واقع نوعی پارچه ابریشمی یا (silk) با درصد متفاوتی از نوع طبیعی و مصنوعی آن می باشد. در واقع دلیل خاص بودن حریر بیشتر به ابریشم به کار رفته در این پارچه زیبا بر می گردد. حریر انواع متنوعی دارد که تفاوت همه آنها در مقدار ابریشم طبیعی به کار رفته نسبت به نوع مصنوعی آن است. دوخت انواع پارچه های حریر، کار ظریفی بوده و نیاز به تجربه و مهارت بالا دارد. همچنین یک خیاط خوب باید قبل از هرکار با علم به اینکه هر کدام از این پارچه ها چه ویژگی دارند؛ حریر مناسب را انتخاب کند.

ابریشم طبیعی(silk)

ابریشم، الیاف حیوانی تولید شده توسط گروهی از کرم های حشرات و تعدادی از خانواده عنکبوتیان است. برای این موجودات ابریشم فقط حکم مصالح مورد نیاز در جهت ساختن پیله و تار را داشته و برای انسان در تولید پارچه های ظریف کاربرد دارد. زمانی که هدف تولید ابریشم تجاری باشد انتخاب ها به الیاف استخراج شده از پیله‌های گونه ای کرم‌ ابریشم از جنس پروانه (Bombyx) محدود می‌شود.

نمونه ای از یک لباس ابریشمی زیبا از عالی ترین نوع ابریشم طبیعی

ابریشم طبیعی(silk)

 

گفته می شود اولین بار تولید ابریشم و نوغان داری در چین آغاز شد و بر طبق اسناد بومی، این صنعت به اواسط هزاره سوم قبل از میلاد بر می‌گردد. در آن زمان کشف شد که از یک پیله متوسط کرم ابریشم چیزی در حدود 1 کیلومتر الیاف به دست آورد. همین موضوع نوغان‌داری را به قطب مهمی از اقتصاد روستایی چین تبدیل کرد. یک افسانه چینی می گوید اولین بار  هوانگدی، همسر امپراتور زرد بود که به مردم چین این هنر را آموخت. ایران هم در زمان اشکانیان به مرکزی برای داد و ستد  ابریشم بین شرق و غرب بدل شده بود. بعد ها رنگرزی و بافندگی ابریشم به عنوان صنایع دستی در سوریه، مصر، یونان و روم گسترش پیدا کرد. با این وجود هنوز هم عامه مردم دنیا ابریشم و هنر نهفته آن را در انحصار آسیا می دانند.

انواع مدل مانتو حریر

بر روی سر در یک مرکز مد و فشن در آمریکا نوشته شده: «خوب لباس بپوشید وگرنه برایتان گران تمام می شود!»  همه کسانی که به استایل شخصی و ظاهر خود اهمیت میدهند می دانند که این جمله چقدر درست است. از آنجایی که مانتو حریر در زمره شیکترین پوشاک در البسه زنانه طبقه بندی می شود؛ در این مقاله به معرفی بعضی انواع مدل های آن می پردازیم.


مدل مانتو حریر کرپ و کرپ کش

مدل مانتو حریر کرپ و کرپ کش

مدل مانتو حریر کرپ و کرپ کش

اصولاً مانتو حریر در دسته مانتو های تابستانه قرار می گیرد اما به دلیل زیبایی و تنوع  بی نظیرش تقریبا در هر فصلی دیده می شود. مانتو حریر کرپ، تنخوری لخت و سبک دارد برای دوختش نیاز به آستر نیست و به شما حس سبکبالی می دهد. در مدل کرپ کش به دلیل کشسانی فرم ایستایی دلخواه بر روی اندام ایجاد شده و برای انواع مدل مانتو و پیراهن و شومیز مناسب است.


مدل مانتو حریر اسپرت

مدل مانتو حریر اسپرت

مدل مانتو حریر اسپرت

همانطور که گفتیم یکی از دلایل محبوبیت حریر، دوام و فرم پذیری مناسب آن است. الگوی اسپرت علاوه بر شیکی و جاذبه خاص نشات گرفته از جنس آن، می تواند در قالب های پرطرفدار جوان پسند و استایل های کژوال پیاده سازی شده و حال و هوایی پر انرژی به سبک پوشش شما بدهد.

 


Related Posts
1 of 4

مدل مانتو حریر مجلسی

مدل مانتو حریر مجلسی

مدل مانتو حریر مجلسی

شاید به جرات بتوان گفت اولین انتخاب هر خیاط در مواجهه با یک الگوی مجلسی و تشریفاتی، استفاده از پارچه حریر مرغوب است. مناسب بودن حریر برای لباس های مجلسی تا حدی است که حداقل یک مانتو حریر مجلسی در کمد لباس هر بانو ایرانی وجود دارد. هرچند جنس حریر همواره ثقل و ارزش خاصی به لباس شما می دهد ولی باید قبول کنید که دوران مانتوهای مجلسی سنگین به سر آمده است. یک مانتو حریر مجلسی مناسب بدون آویزها و متعلقات اغراق آمیز بوده در عین حال ظرافت دوخت، متعلقات درست و به اندازه و برش های حساب شده اش حس احترام و تحسین را در هر بیننده ای ایجاد می‌کند. شما در یک مانتو حریر مجلسی مد روز احساس یک ملکه را خواهید داشت.


مدل مانتو حریر عروسکی

مدل مانتو حریر عروسکی

مدل مانتو حریر عروسکی

بهتر است در معرفی این مانتو بگوییم: « مانتویی مناسب خاص پسندان» چرا که این مدل پر از تضادهای ظریف و جنبه های روانشناسانه ویژه است. از یک طرف جنس حریر آن به مخاطب حس جدیت و رسمیت منتقل می کند و از طرف دیگر مدل دخترانه و سبک بال آن یک دختربچه را به ذهن تداعی می نماید. این مانتو مناسب کسانی است که در عین بلوغ فکری با کودک درون خود ارتباط ویژه ای دارند.

 


مدل مانتو حریر نخ

مدل مانتو حریر نخ

 

مدل مانتو حریر نخ

جنس حریر نخ چندین تفاوت اساسی با سایر حریرها دارد. درست است که تار و پود پنبه به کار رفته در آن کمی آبرفت به پارچه اضافه کرده و به سرعت چروک می شود؛ اما مزیت مهمش به کار نرفتن تار و پود مصنوعی در بافت پارچه است. برای خانمهایی که  نسبت به الیاف مصنوعی حساس هستند مانتو حریر نخ یک انتخاب حساب شده است. جنس حریر نخ به دلیل زیبایی و ظرافت خاصش، در تولید روسری و شال حریر هم کاربرد فراوان دارد.

 


مدل مانتو حریر ژاکارد

مدل مانتو حریر ژاکارد

مدل مانتو حریر ژاکارد

پارچه ای با نقش و نگارهای جادویی.  ژاکارد در کلاس انواع جدید حریر قرار می گیرد و قدری ضخیم تر و تا حدی براق است. نکته جالب در مورد حریر ژاکارد طرح های زیبایی است که می تواند داشته باشد. چنانچه ژاکارد طرح دار باشد این طرح ها در پروسه بافت ایجاد شده و چاپی نیست. مانتو حریر ژاکارد تنخور و بافت به خصوصی دارد و مناسب کسانی است که دوست دارند در هر جمعی متفاوت دیده شوند. مدل مانتو کتی + شیوه ست کردن + انواع جنس های مختلف

 


مدل مانتو حریر گلدار

مدل مانتو حریر گلدار

مدل مانتو حریر گلدار

این مانتو به گل‌های درشت و طراحی برجسته اش معروف است. گل‌های چاپی بر روی حریر حس سرزندگی و بهار را به همراه آورده و مناسب دختران جوان و افرادی است که علاقه دارند حس شادی و زندگی را به دیگران انتقال دهند. تنها به عنوان یک نکته در نظر بگیرید که این مانتو بیشتر مناسب خانم هایی با اندام کشیده و لاغر است. با این وجود این شما هستید که انتخاب می کنید. پس با هر فرم اندام، سبکی از مانتو حریر را که مناسب می دانید پوشیده و از آن لذت ببرید. مدوپارس modopars.ir بورس مدل مانتو جدید

You might also like
Show Comments (1)