مانتو عبایی چیست؟ نکات مهمی که باید درباره مانتوهای عبا بدانید

مانتو عبایی چیست؟ نکات مهمی که باید درباره مانتوهای عبا بدانید

مانتو عبایی نه‌تنها در ایران و کشورهای عربی، بلکه در کشورهای اروپایی، آمریکایی و شرق آسیا نیز بسیار محبوب است. امروزه این استایل را فقط بر تن زنان عربی نمی‌بینیم، بلکه بسیاری از خانم‌های ثروتمند در کل دنیا انواع مختلفی از مانتوی عبا را برای شرکت در مجالس مهم بر تن می‌کنند. مدوپارس modopars.ir بورس مدل مانتو جدید

البته بایستی بدانید که در حال حاضر برندهای مختلفی در سرتاسر جهان، مدل‌های به‌روز و جدیدتری از این نوع مانتوها را ارائه دادند. به همین دلیل ما دیگر شاهد مانتو عبا با آن طرح قدیمی نیستیم. عباهای امروزی زرق‌وبرق بیشتری داشته و کاملاً طرح متفاوتی با عبای عربی اصل دارند.

اگر شما یکی از علاقه‌مندان به این طرح از مانتوهای بلند هستید، ما در ادامه مقاله برای شما به معرفی تاریخچه، جنس پارچه و تغییرات مانتوهای عبایی از گذشته تا به امروز پرداختیم. همچنین نکاتی را ارائه دادیم که در هنگام خرید مانتو عبایی کمک زیادی به شما خواهد کرد. پس برای شناخت کامل این مدل از لباس‌های زنانه تا آخر این مقاله همراه “مد و پارس” باشید.

مانتو عبایی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

مانتوهای عبایی اصولاً دارای اندازه‌ای بلند و سایزی گشاد هستند. به‌صورت کلی این مدل از لباس‌ها، کل بدن انسان را پوشانده و به همین دلیل زنان عرب و محجبه‌ها استفاده زیادی از عبا دارند. در جنوب کشور ما برخی از خانم‌ها از این مدل لباس برای بیرون رفتن از خانه استفاده می‌کنند. البته مدل ایرانی مانتو عبایی دارای کمی تغییرات بوده و متناسب با فرهنگ داخلی طراحی می‌شود.

مانتو عبایی در سه مدل مختلف برای بیرون از منزل و مجالس

هدف از تولید این مدل لباس‌ها خنک نگه‌داشتن بدن خانم‌ها در هوای گرم کشورهای عربی است. به همین دلیل شاهد این هستیم که مانتوهای عبایی در کنار اینکه حجاب را حفظ می‌کنند، سایز بسیار گشادی نیز دارند.

برخی از برندهای مطرح لباس در دنیا، برای جذب زنان ثروتمند عربی شروع به طراحی مانتو عبایی با طرح و استایل جدید کردند. در واقع عباهایی که امروزه در کشورهای مختلف مشاهده می‌کنیم، فرق زیادی با مدل‌های قدیمی دارند. در مانتوهای عبای قدیمی هیچ الگوی خاصی برای طراحی به کار برده نمی‌شد و تنها با استفاده از یک پارچه سیاه و ساده این مدل از مانتوها را تولید می‌کردند. مدوپارس mdopars.ir بورس مدل مانتو جدید

پارچه مانتوهای عبایی از چه جنسی است؟

Related Posts
1 of 4

عموماً از پارچه‌های محلی برای تولید مانتو عبایی استفاده می‌شود. کشورهای عربی و حوزه خلیج‌فارس از پارچه‌های مخصوص به خود برای طراحی این مدل از مانتوها استفاده می‌کنند. البته بهترین نوع پارچه برای تولید عبا پارچه ژاپنی است. امروزه برخی از برندهای مطرح، برای طراحی و تولید مانتوهای عبایی از این مدل پارچه‌ها بهره می‌برند.

استفاده از پارچه‌های داخلی در تولید مانتو عبایی در ایران

ناگفته نماند که پارچه‌های ژاپنی به دلیل اینکه وارداتی هستند، قیمت مانتو را نیز بالا خواهند برد. به همین دلیل اکثراً خانم‌های عربی یا خارجی ثروتمند، نسبت به خرید مانتو عبایی از برندهای مطرح اقدام می‌کنند.

مانتو عبایی

نکاتی که در هنگام خرید مانتو عبایی باید به آن‌ها دقت کرد

در حال حاضر عباهایی که تولید می‌شوند دارای مدل‌های مختلفی بوده و در هنگام خرید، انتخاب‌های گوناگونی را در پیش ‌رو خواهید داشت. برای اینکه بتوانید نسبت به جنس، کیفیت و مدل پارچه‌ها در هنگام خرید مطمئن شوید، بایستی یکسری از نکات مهم را در نظر داشته باشید که شامل موارد زیر هستند:

  • جنس پارچه: همان‌طور که اشاره شد بهترین پارچه‌ای که می‌توان در مانتوهای عبایی استفاده کرد، پارچه ژاپنی است؛ اما در ایران از پارچه‌های دیگری برای تولید عبا استفاده می‎شود و به همین دلیل در هنگام خرید بایستی حتماً به جنس مانتوی مدنظر خود دقت داشته باشید.
  • رنگ مانتو: مانتوهای عبایی دارای رنگ‌های مختلفی هستند و مانند گذشته فقط از رنگ مشکی برای تولید آن‌ها استفاده نمی‌شود. شما بایستی بر اساس استفاده‌ای که از مانتو مدل عبایی خود دارید، رنگ آن را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود که برای بیرون از منزل از رنگ‌های تیره و داخل مجالس و مهمانی‌ها از مدل‌های با رنگ روشن استفاده کنید.
  • قد و سایز لباس: عباها در سایزهای بزرگ و بلند تولید می‌شوند. خانم‌هایی که دارای قدی کوتاه هستند بایستی به قد مانتوی خود توجه ویژه‌ای داشته باشند. اصولاً این مدل از افراد در هنگام پوشیدن مانتو عبایی بایستی از کفش‌های پاشنه بلند استفاده کنند.

مانتو عبایی

مانتو عبایی انتخابی ارزشمند برای مجالس خواهد بود

بیشتر اوقات از مانتو عبا در مجالس عروسی و مهمانی‌ها استفاده می‌شود. پوشیدن این مدل از مانتوها به دلیل زیبایی و قیمت بالایی که دارند قطعاً ارزشمند خواهد بود.

هدف از ایجاد مانتوهای عبایی، تولید پوشاک برای خانم‌هایی بوده که در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس زندگی می‌کردند. این مدل از مانتوها به دلیل سایز بزرگی که دارند، هوا را به‌خوبی در خود به جریان می‌اندازند و مناسب برای کشورهایی با آب‌وهوای گرم و خشک هستند. برندهای مطرح در کل دنیا برای تولید عبا از پارچه‌های ژاپنی به دلیل کیفیت بالایی که دارند استفاده می‌کنند.

اگر در حال حاضر به دنبال خرید مانتو مدل عبایی در رنگ‌های زیبا و کیفیت بالا هستید، می‌توانید محصول خود را از سایت «مدل و پارس» تهیه نمایید. برای خرید کافیست تا با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. مدوپارس mdopars.ir بورس مدل مانتو جدید

You might also like
Leave a comment